Pożyczki pozabankowe przez internet

Pożyczki chwilówki to pożyczki gwarantujące szybką wypłatę gotówki. Pieniądze wypłacane są nawet w kilka minut po zaakceptowaniu wniosku o pożyczkę. Trzeba je także szybko spłacić. W zależności od pożyczki, czas na spłatę może być określany w dniach, tygodniach lub miesiącach.

Niektóre pożyczki należy spłacić w ciągu duch tygodni, większość z nich w miesiąc lub dwa. Czy warto przekraczać ten termin? Oczywiście nie. W wielu przypadkach można go jednak przedłużyć.

Do niedawna przedłużenie czasu spłaty pożyczki, było możliwe po uiszczeniu odsetek i zapłaceniu określonej kwoty za przedłużenie czasu spłaty. Zgodnie z nowymi przepisami, zasady nieco się zmieniły, jednak z punktu widzenia pożyczkobiorcy, są podobne. Czas na spłatę pożyczki można przedłużyć i również wiąże się to z kosztami, jednak z uwagi na to, że firmy pożyczkowe nie mogą pobierać opłat z tego tytułu, po prostu przekazują pożyczkobiorcę firmie, która jest z nią powiązana – pożyczkobiorca zyskuje nowy czas na spłatę pożyczki, ale spłaca i starą i nową w nowej firmie.

Jeśli pożyczki pozabankowe na raty przez internet, które posiadamy trudno spłacić nam w terminie, nie warto ryzykować jego przekroczenia. O wiele lepiej zawczasu zgłosić firmie pożyczkowej chęć przedłużenia czasu spłaty pożyczki. W większości przypadków to jak najbardziej możliwe i z pewnością dużo bezpieczniejsze niż przekraczanie czasu spłaty pożyczki. Warto mieć to na uwadze.